pajoohaan.ir

  یادداشت های نا تمام
(*)(*)(*)( )( )
publisher: سوره مهر
producer: سوره مهر
language: فارسی

2100 تومان

3500 تومان

buy_printed
کتاب «یادداشت‌های ناتمام» چهار خاطره از: شهید علی سمندریان، کمال سپاهی، شهید سید محمد شکری، اصغر آبخضر دارد.

در مقدمه اثر می‌خوانید:

«این کتاب حاصل دست یافتن به چند دفترچه یادداشت است که به مرور زمان در کشوی میزمان جا خوش کردند.

«شب آتش» را از تقویم روزشمار اصغر آبخضر بیرون کشیدیم. گوشه کوچکی است از عملیات مسلم بن عقیل که یک شب پُرحادثه و پُرآتش را به ما نشان می‌دهد.

«در مهران» از نوشته‌های شهید سید محمد شکری است. او که در کربلا به دنیا آمده بود به هنگام شهادت سال چهارم پزشکی دانشگاه تهران را پشت سر می‌گذاشت. از این شهید نوشته‌های متعددی در دست ما است که در همسایگی یادداشت‌های دیگر منتشر خواهند شد. در همین جا از سید حسن شکری که این یادداشت‌ها و نیز دفترچه‌های متعدد و باارزش خود را کریمانه در اختیار دفتر ما گذاشت، قلباً سپاسگزاریم.

«یادداشت‌های ناتمام» را از محمدحسین قدیمی قرض گرفتیم. قرار بود یادداشت‌های ناتمام شهید علی سمندریان در لابه‌لای گزارش آقای قدمی بیاید که با نام «جشن حنابندان» نوشته شده است. قدمی و سمندریان رقیبِ هم در گزارش‌نویسی جبهه بودند. سمندریان شهید شد و برای همیشه این یادداشت‌ها ناتمام ماند.

نام شلمچه و کربلای پنج به هم آمیخته است. نوشته «لحظه توسل» ساعتی از جنگ را در این دشت پُرحادثه برای ما مخابره می‌کند. کمال سپاهی، بی‌سیم‌چی گردان حبیب، این نوشته را به دست ما سپرده است.

ما در دفتر ادبیات و هنر مقاومت از اینکه توانسته‌ایم محرم یادداشت‌های بچه‌های پا به جبهه باشیم خوشحالیم و آرزو می‌کنیم که با دفتریادداشت‌های خود خوشحالی ما را دامن بزنید.»

continue_text

for_you