pajoohaan.ir

  حبیب دلها : یادنامه سردار سرتیپ پاسدار شهید حاج حبیب لک زایی (جلد 3)
اثری که اینک در دست شما است دفتر سوم مجموعه ای است که به پاسداشت حیات پربرکت «سردار شهید حاج حبیب لک زایی» تهیه و منتشر شده است. این یادنامه درباره شخصیتی پرکار، پرتلاش و متواضع است که منشأ خدمات بسیاری در استان سیستان و بلوچستان بوده است. بسیاری از این فعالیت ها و خدمات، حاصل دوره عمر با برکت این شخصیت بود؛ در حالی که وی بیست و چهار سال دوم عمر خود را با جراحت های ناشی از دوران دفاع مقدس طی کرد.

اگر از خود او درباره این دوره پر درد پرسش می شد گفت: این مدت لطف الهی به وی بوده است و بایستی از این لطف به نهایت استفاده نماید. از این رو تلاش مضاعف و مجدانه ای ـ به ویژه در عرصه ارتقای فرهنگی استان سیستان و بلوچستان ـ ایفا کرد.

به دلیل تعلقات و وابستگی عاطفی که همکاران این شهید والامقام به ایشان داشته اند نکات برجسته ای از حیات حبیب دلها در قالب یادداشت، مقاله، خاطره و شعر نمایانده شده است که برای مخاطبان و خوانندگان خواندنی است. این اشعار و متن های ادبی برخاسته از فطرتی است که نگاه عاطفی، معنوی و اخلاقی سردار حاج حبیب لک زایی را برجسته ساخته و روشن‌گر بخشی از واقعیات حیات ایشان است.

بی شک تدوین این مجموعه مرهون زحمات خیل عظیم عزیزانی است که اگر نبود عشق آنان، این دفتر به سرانجام نمی‌رسید. از این رو بر خود فرض می‌دانیم از همه آنان تقدیر و تشکر به عمل آوریم، به ویژه از نهادهایی که با مشارکت و همکاری خود زمینه چاپ و انتشار این اثر را پدید آوردند.

continue_text

for_you