pajoohaan.ir

کتاب «آشیانه ­ی مهر» در صدد است تا با ارائه­ ی راه ­کارهای علمی و عملی برای زوج ­های محترم، راهی نورانی مقابل آن­ ها قرار دهد، تا در بستر آن بتوانند به رشد و بالندگی، و نیز به تکامل اخلاقی و معنوی دست یابند، و بهترین و پاک­ترین زندگی­ ها را در کنار یکدیگر رقم بزنند.
یکی از آسیب ­هایی که خانواده ­های ما را تهدید می­کند، جدا کردن زن و مرد از کانون خانواده و نگاه یک­جانبه ی ­جنسیّتی به حقوق مرد یا زن است. چنین نگاهی نه تنها از روی انصاف و بر اساس واقع­ گرایی نیست، بلکه می ­توان نام نگاه «قبیلگی» و «متعصّبانه» را بر آن گذاشت که نگاهی کاملاً ناقص و یک جانبه به ارکان خانواده دارد. بعضی، آن­ چنان دم از حقوق زن می­زنند، که گویی مردها ذاتا موجودات ظالم و خشنی هستند که هیچ احترام و ارزشی برای خانم­ها قائل نیستند.در این میان عدّه­ ای احساس تکلیف کرده ­اند، تا با ارائه ­ی راه ­کارهای مختلف، و تصویب قوانین عجیب و غریب، در مقابل این موجودات خشن بایستند،و حقوق از دست رفته­ی خانم ­ها را بازیابی کنند! برخی دیگر هم با سوء استفاده از حقوق و جایگاه مرد، چنان تصویر مرموزی از زن ارائه می­دهند که گویی موجوداتی موزی­تر و بهانه­ گیرتر از خانم­ ها بر روی زمین قدم نگذاشته، و با یکدیگر تبانی کرده ­اند تا علیه مردها دست به شورش بزنند!
اشتباه بزرگ چنین افرادی، فراموشی خانه و خانواده، و همچنین فراموشی ویژگی­ های متفاوت و در عین حال مکمّل هر یک از زن و مرد است. ! زن ومرد، دو رکن از کانون مقدّس خانواده هستند و در بستر خانواده به نیازهای یکدیگر پاسخ می­ گویند. جدا کردن زن و مرد از کانون خانواده، و همچنین نگاه جزیره ­ای به هر یک از آن­ ها، نه تنها مشکلی را حل نمی ­کند، بلکه بنیان خانوده را هم به فراموشی می ­کشاند و چنین بنیان محترم و مقدّسی را در معرض فروپاشی قرار می­ دهد.

continue_text

for_you

related_books

more